Miui Biometric Kapatma

0

Yüz tanıma olarak adlandıracağımız Miui biyometrik kapama nasıl yapıldığı da kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Özellikle bu özelliğin kullanılmak istenmediği durumlarında ise kapatma moduna getirilerek aktifliği de ortadan kaldırılmış oluyor. Son zamanda birçok kullanıcı tarafından da nasıl kapatma yapılacağı da merakla beklenmektedir. Aynı zamanda özelliği ne işe yaradığı da kullanıcılar tarafından merak konusu haline gelmiştir. Kilit ekranın hemen sol üst köşesinde bulunan yeşil simgesi haliyle kullanıcıların da endişe duymaya başlamasına neden olabiliyor. Miui Biometric Kapatma nasıl yapılır?

Miui Biyometric Ne İşe Yarar?

Bu özelliğin cihazlarda geliştirilmesinin en temel nedenlerinden biri ise cihazınız bir başkası tarafından haberiniz olmadan kurcalanmaya çalışıldığında haber verir. Bu sayede cihazın bir başkası tarafından kullanıldığını öğrenirsiniz. Android cihazlarında olduğu gibi aynı zamanda İOS işletim sistemi cihazlarında da biyotmetric özellik yer alır. Miui biyometric ekran sol üst köşesinde bulunurken yeşil bir renge sahiptir. Muimi biyometric ne işe yarar diye merak eden kişiler için şu işlemleri yapabilme yetkisi sunduğunu söyleyebiliriz.

*Yüz tanımanın etkin hale getirilerek cihazınızda tanımlanmasını sağlar

*Arka planda kamera ya da telefon gibi uygulama etkinse sürekli olarak açık şekilde olacaktır.

Eğer yukarıda bahsetmiş olduklarımız cihazınızda fark ediliyorsa o zaman yeşil ekran simgesini görebilmeniz mümkün olacak. Telefonda bundan sonra ekran kilidini açmak istiyorsanız o zaman bu özelliği de aktif şekilde kullanabilirsiniz.

Miui Biometric Kapatma

Miui Biyometric kapatma nasıl yapılır aktif şekilde kullanmak istemeyenler açısından önem arz etmektedir. Kapatma işlemini bir an önce sıkıntısız bir şekilde gerçekleştirebilmek için ilk olarak Ayarlar kısmına giriş yapın. Hemen aşağı kısmında yer alan MIUI optimizasyonuna gelin. Ardından bu bölümden ise kapatma bölümünü işaretleyin. Bu sayede artık cihazınız da yüz tanıma aktif olmayacaktır. Genelde böyle bir yola başvuracak olan kullanıcılar cihazlarda herhangi bir bozulma durumu olup olmayacağını da merak eder. Fakat cihazda sürekli olarak miui özelliğini açma kapatma yapsanız bile cihaza zarar verme durumu söz konusu olmaz. Aynı zamanda kapatma sonrasında sol üst köşedeki yeşil simge kalkmış olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.