En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir Ne Demek iPhone?

0

En az bir kişi salt okunur olabilir ne demek iPhone model telefonlarda birçok kişi tarafından belirtilen bir hatadır. Bu durum özellikle rehberden bir kişi silinmek istenirse karşılaşılır. Bunun en büyük neden WhatsApp ya da benzeri bir uygulamadan da kayıt edilmesidir. Bunun yanı sıra Google hesabına senkronize olmuşsa da aynı durum meydana gelir.

Her ne kadar endişe verici, çözümü olmayan karmaşık bir durum gibi görülse de uygulanabilecek bazı durumlar vardır. Eğer bir kişiyi WhatsApp üzerine de kaydetmişseniz, buradan işlem yapmak çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

Rehberde Salt Okunur Ne Demek?

İPhone telefonda rehberde salt okunur ne demek? Bu hatayı alanlar anlamını da merak etmektedir. Bu durum ilgili klasörün özelleştirilmiş olduğunu gösterir. Bu aynı zamanda kayıtlı kişiler ve belgeler için de geçerlidir.

Bu durumda söz konusu hali kaldırmadıkça belgeyi düzenlemek mümkün olmaz. Bu bakımdan rehberde olan bir kişiyse silinemez. Ancak bu durum asla silinmeyeceğini de göstermez. Salt okunur durumuna neyin sebep olduğunu bulursanız, bunu kaldırarak çözüm bulabilirsiniz.

Rehberinizi Google ile senkronize etmişseniz, en büyük sebebi bu olabilir. Eğer bu işlemi yapmamışsanız WhatsApp benzeri bir aplikasyonda kaydetmek de aynı duruma neden verebilir. Bunları incelerseniz gerekli işlemleri yapmanın ardından çözüm bulabilirsiniz.

En Az Bir Kişi Salt Okunur Olabilir Nasıl Çözülür?

Rehberde kişi silme salt okunur farklı yöntemlerle de yapılabilir. Eğer Google hesabınıza senkronize olmuşsa aşağıdaki işlemleri uygulayarak da çözüm bulmanız mümkündür;

  1. Google Chrome veya benzeri bir tarayıcı ile Google ana sayfasına giriş yapın.
  2. Sağ üst köşede yer alan kare ikonuna tıklayın.
  3. Kişiler sekmesini seçtikten sonra senkronize olmuş kişilere bakın.
  4. İlgili kişiyi seçerek sil üzerine dokunun.

Böylece otomatik bir şekilde silme işlemi yapılabilir. En az bir kişi salt okunur olabilir hatası da böylece çözüme kavuşabilir. Eğer WhatsApp üzerinden silme çözüm olmamışsa bunu da kullanmanız mümkündür.

Her ikisini de deneyerek, ilgili kişiyi telefondan kaldırmanız mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.