Alcatel Tablet Format Atma

0

Alcatel tablet format atma özellikle son dönemlerde tablet ve bilgisayarlara çok fazla oyun ve uygulama yükselmesi sebebi ile atılmaktadır. Belli dönem sonra cihazın işletim sisteminde hatalar olmaktadır. Bu hatalar bazen bazı uygulamaları açamama şeklindedir.

Format atma genellikle bilgisayarlarda yapılmaktadır. Format atma bilgisayarın belli işletim sistemlerinin sağlıklı olarak çalışmamasından atılmaktadır. Özellikle bilgisayarda çok fazla oyun oynanması bu duruma sebep olmaktadır. Özellikle teknolojinin ilerlemesi ile de programlar ve uygulamalar çeşitli güncellemeler yapmaktadır. Bu anlamda da bilgisayarın işletim sistemi bu durumun altında performans göstermek durumunda kalıyor.

İşletim sistemi uygulamaları kaldıramadığı zamanda otomatik olarak belli uygulamaların çalışmasında sıkıntı olmaktadır. Bu anlamda format atılmaktadır. Format aynı zamanda bilgisayarlara virüs bulaşması noktasında da format atılmalıdır.

Hiç Açılmayan Tablete Format Atma

Hiç açılmayan tablete format atma gibi bir durum yanlış ifade edilmektedir. Özellikle tablet ve akıllı telefonlara format en son çare olarak atılmalıdır. Bu anlamda bu cihazların zaten fabrika ayarlarına dön seçenekleri bulunmaktadır.

Fabrika ayarlarına dönmek demek ilk alındığı noktaya döndürmektedir. Ama bu noktada özellikle önemli olan dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise bir cihazı fabrika ayarlarına döndürüyorsanız içerisinde sizin yüklemiş olduğunuz tüm uygulamalar fotoğraflar ve müzikler silinmektedir. Bu cihazları fabrika ayarlarına döndürmeden yedekleme işlemi yapmanız oldukça önemlidir.

Alcatel tabletinizi fabrika ayarlarına döndürmek için yapılması gerekenler:

  • Güç düğmesi, ses kısma düğmesi ve home tuşuna aynı anda basılı tutunuz.
  • Android düğmesini görünce güç düğmesinden elinizi kaldırınız.
  • Recovery ekranı açılana kadar iki düğmeye basmaya devam ediniz.
  • Recovery açıldıktan sonrada yönlendirmeleri takip ederek kurulumu tamamlayınız.

Alcatel Tablet Açılmıyor

Alcatel tablet açılmıyor ise hemen tableti fabrika ayarlarına çevirmek doğru bir uygulama değildir. Belki de oldukça basit bir çözümü bulunabilir. Bu anlamda ilk önce tabletinizin şarjı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer ki şarj ile ilgili bir durum yok ise tabletinizi fabrika ayarlarına getiriniz. Bazen küçük problemler fark edilmeyip direkt fabrika ayarlarına dönülüyor ama bu bilgilerinize bir daha ulaşamamanıza neden olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.