Youtube Kazanç Hesaplama

0

YouTube kazanç hesaplama nasıl yapılır? YouTuber olmak isteyen herkes ilk önce bu sorunun yanıtını aramaktadır. Ancak platform içinde herkesin sabit kazandığı bir miktar yoktur. Zira alınan izlenmelere göre kazançlar da değişkenlik gösterir. Örnek olarak ana hatları ile 1 milyon izlenme alan bir video 2 ile 40,000 Amerikan doları arasında kazanabilir. Dolayısıyla kanaldan kanala göre farklılık gösterir.

Günümüzde en çok tercih edilen yöntem, bir standart haline gelen reklamlardır. Bunun için ilk olarak İş Ortaklığı Programına katılım yapılmalıdır. Burada 1,000 üzerine abone sahibi olma, son 12 ayda 4,000 saatten fazla izleme alma gibi bazı koşullar vardır.

Bunlar sağlanıyorsa başvuru yapılabilir. Eğer kabul de edilirseniz, farklı reklamlar aracılığıyla gelir elde edebilirsiniz. Bunlar,

  1. Görüntülü reklamlar,
  2. Atlanabilir video reklamlar,
  3. Atlanamayan video reklamlar,
  4. Bumper reklamlar,
  5. Yer paylaşımlı reklamlar şeklinde olup her biri değişkenlik gösterir.

Ancak YouTube kazanç hesaplama konusunda bilgi almak istiyorsanız, reklamlardan alınan kazancın her zaman yüksek olmayacağını hatırlamanız gerekir. Özellikle ilk dönemlerinizde istediğiniz rakamların çok altında kalmanız olasıdır. Dolayısıyla sabırlı bir şekilde hareket edilmelidir.

YouTube’da Nasıl Para Kazanılır?

YouTube içerisinde para kazanmanın tek yöntemi reklamlar değildir. Markalar ve firmalar ile anlaşma yaparak onların ürünlerini, kendilerini tanıtmak da kazanç almanıza yardımcı olur.

Burada temel olarak bir markanın/firmanın reklamı alınır. Video içinde içeriğin genellikle başında bu anlatılır. Zira videoların başı, sonuna göre daha fazla izleme alır. Bunun sonucunda marka, müşteri çekmeye çalışır.

YouTuber’a da bu kapsamda bir meblağ ödenir. Ancak bu durumda YouTube kazanç hesaplama kesin rakamlara sahip değildir. Her firma farklı önerilerde bulunabilir. Ayrıca sizi çok seven bir kitle varsa alacağınız teklifler daha yüksek olabilir.

 Ürün Satma

Ürün satma da para kazanma yöntemlerinden bir tanesidir. YouTube kazanç hesaplama bu durumda üründen ürüne göre farklılık gösterir. Satabileceğiniz ürünler oldukça geniştir. Örneğin resim yeteneğinize çok güveniyorsanız, bunu YouTube üzerinden satmayı düşünebilirsiniz.

Aynı şekilde herhangi bir marka ile anlaşarak ürünlerini tanıtabilir, her satıştan bir komisyon almayı da teklif edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.